Чому важливо відпочивати та розслаблятися?

Чому важливо відпочивати та розслаблятися?

   Час читання допису: 12 хвилин

Привіт, мене звати Богдан Бондаренко, і сьогодні я розповім чому важливо якісно відпочивати і навіщо вміти свідомо розслаблятися? Також ви дізнаєтеся, як завжди бути повними сил, перебувати у ресурсному стані і добре себе почувати, як фізично так і психологічно.

А перед тим як я почну, поділіться цією статтею зі своїми друзями у соціальних мережах, за допомогою кнопок нижче.

Поділіться з друзями:

Чому відпочивати важливо?

Чому важливо відпочивати?

Напевне кожен помічав, що з віком люди стають більш вразливі, стають більш чутливіші до подій, що відбуваються у їхньому житті. З віком люди частіше хворіють, більше хвилюються, стресують і навіть незначні події можуть викликати, у них хвилювання або роздратованість.

Чому так стається? З віком наша нервова система накопичує величезну кількість вражень, переживань та емоцій, які не встигає опрацювати (або іншими словами засвоїти). І тоді ці емоції накопичуються, що призводить до напруженості та до емоційної нестабільності.
Це можна порівняти із процесом травлення. Коли ми їмо занадто багато, то процес травлення уповільнюється, що призводить до дискомфорту, а якщо переїдання продовжується системно, то і до хвороби.
Так само і у житті. До нас постійним потоком, через 5 органів чуттів, потрапляє інформація про реальність, наче їжа, але тільки для нашого мозку. І з віком наша нервова система не встигає засвоювати цю інформацію і починають накопичувати їх. Через що нервова система стає перевантаженою та чутливою.
Це можна порівняти із річкою. Коли річка тече по широкому руслі, то вона спокійна, але якщо зменшити русло або збільшити кількість води, то річка стає бурхливою та руйнівною.
Тобто людина починає реагувати на життя більш гостро та емоційно. А причина у тому, що наша нервова система переповнена великою кількістю емоцій та стресів, які не встигає засвоїти або перетравити, як у випадку з їжею. Таким чином у організмі накопичуються стреси та напруженість. Що призводить до психологічного виснаження та до виникнення хвороб у тілі.

Як стрес впливає на нервову систему?

Коли ми хвилюємося та переживаємо стрес, то це призводить до напруження. Можна сказати, що наша нервова система замерзає, наче вода, і перетворюється на лід. Так як лід крихкий, так само і нервова система стає крихкою і її можна пошкодити. У такому стані ми стаємо чутливі та вразливі до здавалось би звичайних життєвих ситуацій.
Але коли ми якісно відпочиваємо, то наша нервова система розслабляємося і стає невразливою.
Саме тому, дуже важливо якісно відпочивати та розслаблятися. Бо наше здоров’я залежить від нервової системи. А стабільність нашої нервової системи повністю залежить від того наскільки вона розширена або іншими словами розслаблена.

Не якісний відпочинок

Часто, щоб розслабитися люди використовують алкоголь або валідол чи інші лікарські препарати або намагаються отримати задоволення за допомогою сексу, смачної їжі чи перегляду улюблених серіалів.
Але дуже важливо навчитися розслабляти нервову систему без використання зовнішніх допінгів. Бо все це є знову ж таки інформацією, що викликає емоційні збурення та призводить до ще більшого напруження нервової системи.

Тому будь-які способи розслабитися за допомогою зовнішніх методів призводять до ще більшого виснаження нервової системи та утворення залежності (наприклад алкоголізм чи наркоманія).
Тому, щоб не доводити себе до нервового виснаження та залежностей, необхідно навчитися якісно відпочивати та свідомо розслаблятися у проміжках між активностями.

Чому ми так мало уваги приділяємо відпочинку?

Чому ми так мало уваги приділяємо відпочинку?

Відповідь на це запитання проста і одночасно дуже складна, бо зачіпає дуже глибокі теми.

Перша причина – відсутність співчуття і любові до самих себе. Річ у тому, що ми не співчуваємо собі, бо нас не навчили співчувати собі. Бо думати про себе – це егоїзм, це погано. І той хто так робить автоматично стає поганою людиною. А люди не хочуть бути поганими, тому ігнорують свої потреби, не розслабляються, і не відпочивають. Я дуже часто зустрічаю, коли люди себе винять за те, що спали на годину довше ніж “можна”.

Друга причина полягає у тому, що людям не вистачає знань про себе і свою нервову систему. Якось так, у нашому суспільстві не заведено піклуватися про себе, перебуваючи в тиші чи наодинці, думати про себе. Заведено навпаки постійно кудись бігти, прагнути спочатку успіху та грошей, а потім здоров’я та спокою, і щоб ніхто не чіпав.

Що таке якісний відпочинок?

Що таке якісний відпочинок?

Одним із головних природних способів відпочинку для нервової системи є сон. Якісний сон допомагає нам відновитися та гармонізує роботу усіх систем в організмі. Напевне ви помічали, якщо добре виспатися, то маєш чудовий настрій. Хочеться посміхатися та радіти життю.

Для того, щоб добре висипатися потрібно готуватися до сну. Я маю на увазі, за дві години до сну вимкнути телефони, не дивитися новини, не читати стрічку новин у соцмережах. А ще краще цей час присвятити розслабленню: розтягнути м’язи у тілі, прийняти ванну або зробити медитацію. Приготування до сну – це ретуал любові до себе.

Зроблю невеликий відступ і зауважу, що те чи дозволяє собі людина якісно відпочивати і розслабитися залежить від того чи любить вона себе, чи знаходиться людина у мирі сама з собою.
У новому заповіті сказано: “Коли царство поділиться супроти себе, — не може всто́яти те царство. І коли дім поділиться супроти себе, — не може всто́яти той дім”. Те саме стосується і кожної людини. Якщо ви не любите себе, то ви не дозволяєте собі відпочивати і не навчаєтеся свідомих методів розслаблення. Тоді ваша нервова система наче замерзає без вашої любові, і стає крихкою як лід. І ситуація, яка у дитинстві була простою і навіть радісною, наприклад ожеледиця, у дорослому віці перетворюється на стресову та небезпечну ситуацію.

Отже, зрозуміло, що найважливішим є не тривалість сну, а рівень вашого спокою та розслаблення перед сном. Крім того корисно зробити установку на якісний та глибокий сон, після якого ви прокинетеся бадьорі та з гарним настроєм.

Трансцендентальна медитація

Також у багатьох культурах є приклади денного сну або Сієста. Коли посеред дня, у найспекотніший період, люди відпочивають декілька годин. Зазвичай у цей період сон не глибокий, а більш поверхневий.

Саме цей дрімотний стан найбільш схожий до медитації, особливо трансцендентальної медитації, яка не вимагає прямої спини, контролю дихання та відсутності думок. Ця медитація сприяє глибокому розслабленню нервової системи та розширенню внутрішнього простору. Що робить нас спокійними, урівноваженими, свідомими, сприяє пришвидшенню метаболізму у тілі та покращує засвоюванню нової інформації.

Трансцендентальна медитація особлива тим, що вона дозволяє свідомо запускати процес розслаблення у нервовій системі та тілі. Крім того якщо практикувати регулярного, то утворюється вміння розслаблятися дуже швидко і якісно. Тим самим убезпечуючи організм від емоційних перевантажень та розвитку хвороб.
Таким чином можна сказати, що медитація – це терапія, що дозволяє відновити ресурси нервової системи, щоб бути здоровим, приємно себе почувати і перебувати у ресурсному стані.

Молитва

Ще одним дуже потужним способом розслабитися є молитва. Я маю наувазі покаяльна молитва або та, яка йде від серця. Але якщо вас заспокоює канонічна молитва, наприклад, Отче наш. То звичайно можете використовувати її. Головне, щоб молитва співпадала з струнами вашої душі.

Хочу сказати, що я використовую молитви не лише для заспокоєння, а і для очищення нервової системи (іншими словами підсвідомості або душі) від травматичних спогадів, від образ на себе або на інших людей, від хвилювань та тривог, від різноманітних страхів та деструктивних переконань. Тобто молитва допомагає очистити нервову систему, відпустити стреси та переживання або якщо порівнювати із їжею, то очистити систему від токсинів та шлаків.

Висновок про відпочинок та розслаблення

Отже, протягом життя, за допомогою органів чуття, ми отримуємо величезну кількість інформації, яка для нашого мозку та нервової системи є джерелом енергії (наче їжа для тіла).
Але з віком нервова система починає не встигати засвоювати всю інформацію, що їй надходить. Тому в організмі починає накопичуватися велика кількість переживань та стресів. Що призводить до психологічного виснаження та до виникнення хвороб у тілі.

Щоб налагодити роботу нервової системи необхідно якісно відпочивати та навчитися свідомо розслаблятися у період між активностями. Це значить добре висипатися, практикувати медитації, молитви та більше часу проводити на природі або у тиші.

Зауважу, що не потрібно уникати інформації, відмовлятися від перегляду новин чи фільмів або переїжджати жити у село. Ні, цього не потрібно робити. Якщо ви будете якісно відпочивати та навчитеся згаданих раніше методів розслаблення, то ви будете повні сил та перебуватимете у ресурсному стані, навіть живучі у найбільш населених містах світу.

Отже, щоб бути у ресурсному стані, тобто бути повним сил, мати гарний настрій, мати достатньо фінансів, мати підтримку та любов інших, потрібно як мінімум якісно відпочивати. А ще краще навчитися свідомо розслабляти нервову систему за допомогою молитви та медитації.

Чому важливо якісно відпочивати та розслаблятися? - відео на ютуб каналі Вільнодум

Чому я допомагаю людям?

Я цілитель і моє призначення допомагати людям зцілитися від хвороб та отримати душевний спокій. Я допомагаю людям очистити підсвідомість від болючих спогадів, страху та скорботи, відчуття вини та сорому за допомогою молитви та медитацій.
Якщо ви прагнете бути здоровими та отримати душевний спокій, звертайтеся до мене, я можу вам допомогти. Щоб дізнатися більше, переходьте на сторінку Мої послуги.

Блог Вільнодум у соцмережах

Приєднуйтеся – діліться статтями з близькими, ставте запитання та пропонуйте теми для обговорень.

Блог Вільнодум YouTube         Блог Вільнодум Telegram         Блог Вільнодум Instagram